Formentor VZ на нашия Dynojet 4x4: от 405 к.с. само със софтуер до 455 к.с. с хардуерни подобрения. Това са резултатите, които виждаме на практика.
Cupra Formentor VZ 2.0 TSI е един от моделите, които през последните години най-често сме виждали на нашия дино стенд Dynojet 4x4. Междувременно сме тествали и тунинговали няколко автомобила, произведени от 2020 до 2023 г., в различни версии и с различен хардуер.
Така вече имаме доста добра представа как се представя този двигател на практика. Не само какво е възможно на хартия, а какво което реално се получава на дино стенда.
Основата: 310 к.с. на хартия, често повече на дино стенда
Formentor VZ 2.0 TSI развива фабрично 310 к.с. и 400 Нм. Автомобилът използва двигателя EA888 Gen.4, същото двигателно семейство, което се използва и при Golf 8 R и Audi S3 8Y. Мощността се предава чрез 7-степенна DSG към системата за задвижване на четирите колела 4Drive.
Но има важна разлика между заводската стойност и това, което измерваме на нашия дино стенд.
При почти всеки Formentor, който идва при нас, измерената мощност вече е над посочените 310 к.с. При автомобилите, които сме измерили досега, преди тунинга видяхме приблизително 320 к.с. със стандартен хардуер до 340 к.с. с хардуерни модификации при стандартно софтуерно управление.
Затова тунингът в MTR не започва със софтуерен файл, а с нулево измерване.
Едва когато знаете откъде реално започва автомобилът, можете да прецените какво е добавил тунингът.
Stage 1: 405–425 к.с. със софтуер
При Stage 1 хардуерът до голяма степен остава стандартен. Печалбата идва от софтуера.
Нашите измерени Formentor-и със Stage 1 постигнаха:
405–425 к.с.
530–600 Нм
Това означава над 100 к.с. повече спрямо заводските данни, без да се подменя хардуерът на двигателя.
Но при това ниво на мощност важна е не само ECU.
ECU + TCU: двигателят и DSG като едно цяло
Допълнителната мощност означава и значително повече въртящ момент. Затова при тази конфигурация настройваме софтуерът на ECU и TCU един спрямо друг.
В крайна сметка DSG трябва не само да може да поеме допълнителния въртящ момент, но и да работи правилно с него.
За нас това не е отделен ъпгрейд, който се добавя допълнително. Двигателят и трансмисията са част от една и съща конфигурация.
Stage 2: 405–455 к.с.
При Stage 2 на преден план излиза хардуерът.
Нашите резултати тук варират от:
405–455 к.с.
550–620 Нм
На хартия разликата със Stage 1 понякога изглежда по-малка, отколкото бихте очаквали. Именно затова разглеждането само на максималната стойност от диностенда невинаги разказва цялата история.
При конфигурация Stage 2 не става дума само за най-високото число при един тест. С увеличаването на изискваната от двигателя мощност контролът на въздушния поток и температурата става по-важен.
Затова типичната конфигурация Stage 2 включва наред с другото:
- един спортен въздухозаборник и турбо инлет за по-свободен въздушен поток
- един по-голям интеркулер за по-добър контрол на входящия въздух при натоварване
- в зависимост от избраната конфигурация допълнителен хардуер, като например даунпайп
Коя комбинация е необходима, зависи от желаната мощност, използваното гориво и начина, по който се използва автомобилът.
Колебаете се между двата варианта? Прочетете също Stage 1 срещу Stage 2: обяснение на разликата.
Защо виждаме толкова различни резултати?
Посочените по-горе стойности умишлено са диапазони, а не едно маркетингово число.
Два Formentor-а със същия двигател и същия Stage могат да покажат различни резултати на диностенда. Това може да се дължи, наред с другото, на:
- годината на производство и версията на софтуера
- измерената стандартна мощност
- хардуера
- горивото
- външната температура и условията
- състоянието на автомобила
- избраната калибрация
Затова смятаме индивидуалното измерване на диностенд за по-важно от обещание за една фиксирана крайна стойност.
Настройка от 405 к.с. при автомобил, който стандартно развива 320 к.с.например казва нещо различно от 405 к.с. при автомобил, който стандартно вече е произвеждал 345 к.с.
Formentor срещу Leon: същият двигател, сходни резултати
Cupra Leon 2.0 TSI споделя фамилията двигатели EA888 Gen.4 с Formentor.
И там виждаме резултати от нашите дино тестове, близки до тези на Formentor. Например два Cupra Leon-а, които измерихме със Stage 2, постигнаха:
418 к.с. / 565 Нм
430 к.с. / 601 Нм
Това не означава, че двата модела се държат абсолютно еднакво на пътя. Теглото, задвижването, трансмисията и предназначението имат голямо значение на практика.
Ако търсите най-специалната версия на Formentor, това е VZ5 с неговия петцилиндров двигател. Технически и като характер обаче това е напълно различен проект.
Научете повече за тунинга на Cupra Formentor VZ5 →
Често задавани въпроси
Колко к.с. развива Cupra Formentor 2.0 TSI със Stage 1?
Въз основа на собствените ни дино измервания Formentor-ите със Stage 1 постигнаха от 405 до 425 к.с. и от 530 до 600 Нм.
Подходяща ли е DSG за Stage 1 и Stage 2?
DQ381 е част от цялото задвижване и при тунинг с по-висок въртящ момент трябва да бъде управлявана правилно. Затова включваме софтуера на TCU в конфигурацията и го съгласуваме с калибрирането на ECU.
Мога ли да проверя съществуващия си тунинг?
Да. Редовно при нас идват автомобили, които вече са били тунинговани на друго място.
С дино измерване можем първо да установим каква мощност действително развива автомобилът. След това можем да преценим дали текущата конфигурация отговаря на очакваното и къде евентуално има възможност за подобрение.
Къде мога да видя всички резултати за Formentor?
Събираме нашите проекти и резултати от дино тестове в Преглед на проектите за Cupra, с различни модели, години на производство и тунинг етапи.
450 к.с. е едно. Да знаете откъде идват е нещо друго.
Formentor със 450 к.с. технически вече не е изключение.
Но едно пиково число от дино тест разказва само част от историята.
Това, което намираме за интересно, е какво преди тунинга, какво е променено по конфигурацията и как автомобилът се държи при различни условия.
Затова нашият подход започва с измерване, последвано от калибриране и ново измерване.
Любопитни ли сте каква мощност действително развива вашият Formentor?
Планирайте час за дино тест в Rhoon или разгледайте нашите Възможности за Stage tuning.
