Formentor VZ στο Dynojet 4x4 μας: από 405 ίππους μόνο με λογισμικό έως 455 ίππους με αναβαθμίσεις hardware. Αυτά είναι τα αποτελέσματα που βλέπουμε στην πράξη.
Το Cupra Formentor VZ 2.0 TSI είναι ένα από τα μοντέλα που έχουμε δει συχνότερα τα τελευταία χρόνια στο δυναμόμετρο Dynojet 4x4. Μέχρι σήμερα, έχουμε δοκιμάσει και βελτιώσει αρκετά οχήματα, με έτη κατασκευής από το 2020 έως το 2023, σε διαφορετικές εκδόσεις και με διαφορετικό hardware.
Έτσι, έχουμε πλέον μια αρκετά καλή εικόνα για το τι κάνει αυτός ο κινητήρας στην πράξη. Όχι μόνο τι είναι δυνατό στα χαρτιά, αλλά τι αποδίδει πραγματικά στο δυναμόμετρο.
Η βάση: 310 ίπποι στα χαρτιά, συχνά περισσότεροι στο δυναμόμετρο
Το Formentor VZ 2.0 TSI αποδίδει εργοστασιακά 310 ίππους και 400 Nm. Το αυτοκίνητο χρησιμοποιεί τον κινητήρα EA888 Gen.4, την ίδια οικογένεια κινητήρων που χρησιμοποιείται, μεταξύ άλλων, στα Golf 8 R και Audi S3 8Y. Η ισχύς μεταδίδεται μέσω ενός DSG 7 σχέσεων στο σύστημα τετρακίνησης 4Drive.
Υπάρχει όμως μια σημαντική διαφορά μεταξύ της εργοστασιακής τιμής και αυτού που μετράμε στο δυναμόμετρό μας.
Σχεδόν σε κάθε Formentor που έρχεται σε εμάς, η μετρημένη απόδοση είναι ήδη υψηλότερη από τους αναφερόμενους 310 ίππους. Στα αυτοκίνητα που έχουμε μετρήσει μέχρι τώρα, είδαμε πριν από τη βελτίωση περίπου 320 ίπποι με εργοστασιακό hardware, έως και 340 ίπποι με τροποποιήσεις hardware και εργοστασιακή διαχείριση λογισμικού.
Γι' αυτό, στη MTR, η βελτίωση δεν ξεκινά με ένα αρχείο λογισμικού, αλλά με μια μέτρηση βάσης.
Μόνο όταν γνωρίζεις από πού ξεκινά πραγματικά το αυτοκίνητο, μπορείς να αξιολογήσεις τι πρόσθεσε μια βελτίωση.
Stage 1: 405–425 ίπποι μόνο με λογισμικό
Στο Stage 1, το hardware παραμένει σε μεγάλο βαθμό εργοστασιακό. Η αύξηση προέρχεται από το λογισμικό.
Τα Formentor Stage 1 που μετρήσαμε απέδωσαν:
405–425 ίπποι
530–600 Nm
Αυτό σημαίνει πάνω από 100 ίππους επιπλέον σε σχέση με την εργοστασιακή τιμή, χωρίς αντικατάσταση του hardware του κινητήρα.
Όμως, σε αυτό το επίπεδο ισχύος, δεν είναι σημαντική μόνο η ECU.
ECU + TCU: κινητήρας και DSG ως ένα ενιαίο σύνολο
Η επιπλέον ισχύς σημαίνει επίσης σημαντικά περισσότερη ροπή. Γι' αυτό, σε αυτή τη ρύθμιση, ρυθμίζουμε την λογισμικό ECU και TCU μεταξύ τους.
Άλλωστε, το DSG δεν πρέπει μόνο να μπορεί να διαχειριστεί την επιπλέον ροπή, αλλά και να την αξιοποιεί με τον σωστό τρόπο.
Για εμάς, αυτό δεν είναι μια ανεξάρτητη αναβάθμιση που προστίθεται εκ των υστέρων. Ο κινητήρας και το κιβώτιο αποτελούν μέρος του ίδιου setup.
Stage 2: 405–455 ίπποι
Στο Stage 2 μπαίνει στο προσκήνιο το hardware.
Τα αποτελέσματά μας κυμαίνονται εδώ από:
405–455 ίπποι
550–620 Nm
Στα χαρτιά, η διαφορά από το Stage 1 μερικές φορές φαίνεται μικρότερη απ' όσο θα περίμενες. Ακριβώς γι' αυτό, το να κοιτάς μόνο τη μέγιστη τιμή στο δυναμόμετρο δεν αφηγείται πάντα ολόκληρη την ιστορία.
Σε ένα Stage 2 setup δεν έχει σημασία μόνο ο υψηλότερος αριθμός σε μία μέτρηση. Καθώς ζητάς περισσότερη ισχύ από τον κινητήρα, η ροή αέρα και η διαχείριση θερμοκρασίας γίνονται σημαντικότερες.
Γι' αυτό ένα τυπικό Stage 2 setup περιλαμβάνει, μεταξύ άλλων:
- ένα performance εισαγωγή αέρα και turbo inlet για πιο ελεύθερη ροή αέρα
- ένα μεγαλύτερο intercooler για καλύτερο έλεγχο του αέρα εισαγωγής υπό φορτίο
- ανάλογα με το επιλεγμένο setup, πρόσθετο hardware, όπως ένα downpipe
Ο απαιτούμενος συνδυασμός εξαρτάται από την επιθυμητή ισχύ, το χρησιμοποιούμενο καύσιμο και τον τρόπο χρήσης του αυτοκινήτου.
Διστάζεις μεταξύ των δύο; Διάβασε επίσης Stage 1 έναντι Stage 2: εξηγούμε τη διαφορά.
Γιατί βλέπουμε τόσο διαφορετικά αποτελέσματα;
Τα παραπάνω στοιχεία είναι σκόπιμα εύρη τιμών και όχι ένας μοναδικός αριθμός μάρκετινγκ.
Δύο Formentor με τον ίδιο κινητήρα και το ίδιο Stage μπορεί να αποδώσουν διαφορετικά στο δυναμόμετρο. Αυτό μπορεί, μεταξύ άλλων, να οφείλεται στα εξής:
- έτος κατασκευής και έκδοση λογισμικού
- εργοστασιακά μετρημένη ισχύς
- υλικό
- καύσιμο
- εξωτερική θερμοκρασία και συνθήκες
- κατάσταση του αυτοκινήτου
- επιλεγμένη χαρτογράφηση
Γι' αυτό θεωρούμε μια ατομική μέτρηση σε δυναμόμετρο σημαντικότερη από μια υπόσχεση για έναν σταθερό τελικό αριθμό.
Μια βελτίωση από 405 ίπποι σε ένα αυτοκίνητο που αποδίδει εργοστασιακά 320 ίππους, για παράδειγμα, αναφέρει κάτι διαφορετικό από τους 405 ίππους σε ένα αυτοκίνητο που απέδιδε ήδη 345 ίππους από το εργοστάσιο.
Formentor έναντι Leon: ίδιος κινητήρας, παρόμοια αποτελέσματα
Το Cupra Leon 2.0 TSI μοιράζεται την οικογένεια κινητήρων EA888 Gen.4 με το Formentor.
Και εκεί βλέπουμε στα αποτελέσματα των δυναμομετρήσεών μας τιμές κοντά σε αυτές του Formentor. Για παράδειγμα, δύο Cupra Leon που μετρήσαμε με Stage 2 απέδωσαν:
418 ίπποι / 565 Nm
430 ίπποι / 601 Nm
Αυτό δεν σημαίνει ότι και τα δύο μοντέλα συμπεριφέρονται ακριβώς το ίδιο στον δρόμο. Το βάρος, η μετάδοση κίνησης, το κιβώτιο και η χρήση κάνουν στην πράξη μεγάλη διαφορά.
Αν θέλετε דווקא την πιο ξεχωριστή έκδοση του Formentor, υπάρχει φυσικά το VZ5 με τον πεντακύλινδρο κινητήρα του. Ωστόσο, πρόκειται τεχνικά και ως προς τον χαρακτήρα για ένα εντελώς διαφορετικό έργο.
Διαβάστε περισσότερα για τη ρύθμιση του Cupra Formentor VZ5 →
Συχνές ερωτήσεις
Πόσους ίππους αποδίδει ένα Cupra Formentor 2.0 TSI με Stage 1;
Με βάση τις δικές μας μετρήσεις σε δυναμόμετρο, τα Formentor με Stage 1 απέδωσαν 405 έως 425 ίππους και 530 έως 600 Nm.
Είναι το DSG κατάλληλο για Stage 1 και Stage 2;
Η DQ381 αποτελεί μέρος της συνολικής γραμμής μετάδοσης κίνησης και, σε μια ρύθμιση με περισσότερη ροπή, πρέπει να ελέγχεται σωστά. Γι' αυτό συμπεριλαμβάνουμε το λογισμικό TCU στο setup και το προσαρμόζουμε στη βαθμονόμηση της ECU.
Μπορώ να ελέγξω την υπάρχουσα ρύθμισή μου;
Ναι. Μας έρχονται τακτικά αυτοκίνητα που έχουν ήδη ρυθμιστεί αλλού.
Με μια μέτρηση σε δυναμόμετρο μπορούμε πρώτα να διαπιστώσουμε τι αποδίδει πραγματικά το αυτοκίνητο. Στη συνέχεια μπορούμε να αξιολογήσουμε αν το υπάρχον setup ανταποκρίνεται σε όσα αναμένεται από αυτό και αν υπάρχει περιθώριο βελτίωσης.
Πού μπορώ να δω όλα τα αποτελέσματα για το Formentor;
Συγκεντρώνουμε τα έργα και τα αποτελέσματα των δυναμομετρήσεών μας στο Επισκόπηση έργων Cupra, με διαφορετικά μοντέλα, έτη κατασκευής και στάδια ρύθμισης.
Οι 450 ίπποι είναι ένα πράγμα. Το να γνωρίζεις από πού προέρχονται είναι κάτι άλλο.
Ένα Formentor με 450 ίππους δεν αποτελεί πλέον τεχνική εξαίρεση.
Όμως ένας μόνο αριθμός αιχμής σε μια δυναμομέτρηση λέει μόνο ένα μέρος της ιστορίας.
Αυτό που βρίσκουμε ενδιαφέρον είναι τι πριν από τη ρύθμιση, τι έχει αλλάξει στο setup και πώς συμπεριφέρεται το αυτοκίνητο υπό διαφορετικές συνθήκες.
Γι' αυτό η προσέγγισή μας ξεκινά με μέτρηση, ακολουθεί η βαθμονόμηση και έπειτα νέα μέτρηση.
Θέλετε να μάθετε τι αποδίδει πραγματικά το Formentor σας;
Κλείστε ραντεβού για δυναμομέτρηση στο Rhoon ή δείτε το Δυνατότητες ρύθμισης Stage.
