Formentori VZ na našem Dynojet 4x4: od 405 KS sa samo softverom do 455 KS sa hardverskim unapređenjima. Ovo su rezultati koje u praksi beležimo.
Cupra Formentor VZ je jedan od modela koje smo tokom proteklih godina najčešće viđali na našem Dynojet 4x4 dinamometru. Do sada smo testirali i podesili više primeraka, godišta od 2020. do 2023, u različitim izvedbama i sa različitim hardverom.
Zato sada imamo prilično dobru predstavu o tome kako se ovaj motor ponaša u praksi. Ne samo ono što je moguće na papiru, već ono što zaista ostvari na valjcima.
Osnova: 310 KS na papiru, često više na dinamometru
Formentor VZ 2.0 TSI fabrički razvija 310 KS i 400 Nm. Automobil koristi motor EA888 Gen.4, istu porodicu motora koja se ugrađuje, između ostalog, i u Golf 8 R i Audi S3 8Y. Snaga se prenosi preko 7-stepenog DSG menjača na 4Drive sistem pogona na sva četiri točka.
Ali postoji važna razlika između fabričke vrednosti i onoga što merimo na našem dinamometru.
Kod gotovo svakog Formentora koji stigne kod nas, izmerena snaga je već veća od navedenih 310 KS. Kod automobila koje smo do sada merili, pre tjuninga smo viđali približno 320 KS na originalnom hardveru do čak 340 KS sa hardverskim izmenama uz originalno softversko upravljanje.
Zato tjuning u MTR-u ne počinje softverskim fajlom, već početno merenje.
Tek kada znate od koje tačke automobil zaista počinje, možete proceniti šta je tjuning dodao.
Stage 1: 405–425 KS uz softver
Kod Stage 1 hardver uglavnom ostaje fabrički. Dobitak dolazi od softvera.
Naši izmereni Formentori sa Stage 1 ostvarili su:
405–425 KS
530–600 Nm
To znači više od 100 KS u odnosu na fabričke specifikacije, bez zamene hardvera motora.
Ali kod ovog povećanja snage nije važan samo ECU.
ECU + TCU: motor i DSG kao jedna celina
Dodatna snaga znači i znatno veći obrtni moment. Zato kod ove postavke podešavamo ECU i TCU softver međusobno usklađeni.
DSG, na kraju krajeva, ne mora samo da podnese dodatni obrtni moment, već i da pravilno upravlja njime.
Za nas to nije zasebna nadogradnja koja se dodaje naknadno. Motor i menjač deo su iste postavke.
Stage 2: 405–455 KS
Kod Stage 2 hardver dolazi do izražaja.
Naši rezultati se ovde kreću od:
405–455 KS
550–620 Nm
Na papiru razlika u odnosu na Stage 1 ponekad deluje manja nego što bi se očekivalo. Upravo zato gledanje samo maksimalne brojke na dinamometru ne govori uvek celu priču.
Kod Stage 2 postavke nije reč samo o najvećoj brojci u jednom pokušaju. Kako od motora tražiš veću snagu, protok vazduha i upravljanje temperaturom postaju važniji.
Zato tipična Stage 2 postavka, između ostalog, obuhvata:
- jedan sportski usis vazduha i turbo inlet za slobodniji protok vazduha
- jedan veći interkuler za bolju kontrolu usisnog vazduha pod opterećenjem
- u zavisnosti od odabrane postavke, dodatni hardver, kao što je downpipe
Potrebna kombinacija zavisi od željene snage, korišćenog goriva i načina upotrebe automobila.
Dvoum eš se između ta dva? Pročitaj i Stage 1 naspram Stage 2: objašnjenje razlike.
Zašto vidimo tako različite rezultate?
Gore navedene brojke su namerno rasponi, a ne jedna marketinška brojka.
Dva Formentora sa istim motorom i istim Stageom mogu na dinamometru ostvariti različite rezultate. To, između ostalog, može biti povezano sa:
- godina proizvodnje i verzija softvera
- fabrički izmerena snaga
- hardver
- gorivo
- spoljašnja temperatura i uslovi
- stanje automobila
- odabrana kalibracija
Zato pojedinačno merenje na dinamometru smatramo važnijim od obećanja jedne fiksne konačne brojke.
Tjuniranje od 405 KS na automobilu koji fabrički razvija 320 KS, na primer, govori nešto drugo od 405 KS na automobilu koji je fabrički već razvijao 345 KS.
Formentor naspram Leona: isti motor, slični rezultati
Cupra Leon 2.0 TSI deli porodicu motora EA888 Gen.4 sa Formentorom.
I tamo na dyno-u dobijamo rezultate koji su bliski Formentoru. Dva Cupra Leona koja smo merili sa Stage 2, na primer, razvila su:
418 KS / 565 Nm
430 KS / 601 Nm
To ne znači da se oba modela na putu ponašaju potpuno isto. Masa, pogon, menjač i namena u praksi prave veliku razliku.
Ako baš želite najposebniju verziju Formentora, tu je naravno VZ5 sa svojim petocilindarskim motorom. Međutim, to je tehnički i po karakteru potpuno drugačiji projekat.
Saznajte više o podešavanju Cupra Formentora VZ5 →
Često postavljana pitanja
Koliko KS razvija Cupra Formentor 2.0 TSI sa Stage 1?
Na osnovu naših dyno merenja, Formentori sa Stage 1 razvili su od 405 do 425 KS i od 530 do 600 Nm.
Da li je DSG pogodan za Stage 1 i Stage 2?
DQ381 je deo kompletnog pogonskog sklopa i pri podešavanju s većim obrtnim momentom mora biti pravilno upravljan. Zato u sklop uključujemo i TCU softver i usklađujemo ga s ECU kalibracijom.
Mogu li da proverim postojeće podešavanje?
Da. Redovno nam dolaze automobili koji su ranije već podešavani na drugim mestima.
Dyno merenjem najpre možemo da utvrdimo koliko automobil zaista razvija. Zatim možemo da procenimo da li trenutni sklop odgovara onome što od njega možete očekivati i gde eventualno postoji prostor za poboljšanje.
Gde mogu da pogledam sve rezultate za Formentor?
Naše projekte i dyno rezultate prikupljamo u Pregled Cupra projekata, sa različitim modelima, godinama proizvodnje i fazama podešavanja.
450 KS je jedno. Znati odakle potiču je nešto sasvim drugo.
Formentor sa 450 KS tehnički više nije izuzetak.
Ali jedan vršni rezultat na dyno-u govori samo deo priče.
Ono što nama jeste zanimljivo jeste šta se pre podešavanja, šta je promenjeno na sklopu i kako se automobil ponaša u različitim uslovima.
Zato naš pristup počinje merenjem, nakon čega slede kalibracija i ponovno merenje.
Zanima vas koliko vaš Formentor zaista razvija?
Zakažite dyno merenje u Rohonu ili pogledajte naš Mogućnosti podešavanja faza.
